Klub Bezpiecznego Puchatka

Bezpieczeństwo dziecka jest priorytetem w naszej szkole, dlatego  przystąpiliśmy do udziału w programie” Klub Bezpiecznego Puchatka”. W roku szkolnym  2014/2015 w szeregi „ Klubu Bezpiecznego Puchatka” wstąpiło 112 pierwszoklasistów.

„Klub Bezpiecznego Puchatka” jest programem edukacyjnym, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów (pierwszoklasistów). Przygotowany jest on przez Biuro Prewencji i Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, nauczycieli oraz firmę Maspex. Patronat honorowy sprawuje Kuratorium Oświaty. Program ten pomaga dzieciom poznać zasady bezpieczeństwa obowiązujące w domu, w drodze do szkoły oraz w szkole. Dzieci i rodzice uczestniczący w tej akcji otrzymali praktyczne wskazówki dotyczące zasad bezpieczeństwa. Dzięki nim dziecko będzie umiało rozpoznać zagrożenie, bezpiecznie uczyć się i bawić.

W dniu 21. 11. wszyscy pierwszoklasiści wzięli udział w „Wielkim Teście Bezpieczeństwa” sprawdzającym wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa.

Więcej szczegółów : www.bezpiecznypuchatek.pl
Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!

Dowiedz się więcej na stronie

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego jest Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono: znaczki odblaskowe dla wszystkich uczniów podczas spotkania z Panią Dorotą Stalińską za 1500 zł.