Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń.

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”. Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja.

Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów podstawowych zasad funkcjonowania państwa prawnego i społeczeństwa obywatelskiego, w tym norm współżycia, poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela, przeciwdziałania patologiom, tolerancji wobec ludzi o odmiennej kulturze, rasie, obyczajach, solidaryzmu społecznego. Równocześnie konkurs ma służyć podniesieniu poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów.

W ramach tego konkursu mamy do zrealizowania 10 zadań, już kilka zrealizowaliśmy.