E-Twinning

Razem z eTwinning

W roku szkolnym 2014 / 15 nasza szkoła przystąpiła do realizacji międzynarodowych projektów eTwinning. Działania podjęte w ramach eTwinningu obejmują nawiązanie kontaktów ze szkołami partnerskimi z innych krajów Europy oraz wykonaniu konkretnych zadań przy pomocy technologii informatycznej.

Grupa uczniów klasy piątej spotyka się regularnie w pracowni informatycznej, gdzie pod opieką pani Żarnowskiej i pani Granek tworzą prezentacje oraz plakaty w języku angielskim i w oparciu o ciekawe programy komputerowe. Część prac wiąże się z projektem „Writing a story: travelling in Europe” , w który zaangażowały się m. in. szkoły z Francji, Rumunii, Grecji, Łotwy, Włoch czy Norwegii. Nasi uczniowie przekazują w ten sposób dzieciom z innych krajów trochę informacji o Świętochłowicach i szkole, do której uczęszczają, czyli o SP8:). Druga część prac to realizacja projektu „Small Steps to Healthy Life”, którego celem jest zaznajomienie młodych mieszkańców innych państw (m.in. Turcji, Hiszpanii i Słowacji) ze sposobami prowadzenia zdrowego stylu życia przez polskie dzieci. Daje to naszym uczniom możliwość wyrażania się na temat walorów aktywności fizycznej i zdrowego odżywiania w twórczy sposób.

Bardzo się cieszymy z przystąpienia do eTwinningu, bo to nie tylko czas poświęcany na wykonywanie kolejnych zadań, ale również nauka języka angielskiego i funkcjonowania narzędzi ICT poprzez dobrą zabawę!

A to nasze prace.

„Writing a story: travelling in Europe”

"Hello from Primary School number 8 inSwietochlowice"


bartek1.jpg [300x200]   bartek.jpg [300x200]

emilia.jpg [300x200]   martyna1.jpg [300x200]

martyna2.jpg [300x200]   mikolaj.jpg [300x200]

no_breakfast.jpg [300x200]   tomasz.jpg [300x200]

piotrek.jpg [300x450]  tomek.jpg [300x200]
Pobierz bezpłatny program PIT PROJEKT 2015!
Przekaż 1% podatku swojej szkole!

Dowiedz się więcej na stronie

Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła", www.ps.org.pl


Szkoła Podstawowa nr 8 im. Jana III Sobieskiego jest Partnerem Stowarzyszenia Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła”.

Ze środków uzyskanych w ramach akcji 1% zakupiono: znaczki odblaskowe dla wszystkich uczniów podczas spotkania z Panią Dorotą Stalińską za 1500 zł.