04 marca 2019 10:38 | Aktualności

Interdyscyplinarny konkurs "OMNIBUS".

28.02. braliśmy udział w I etapie Międzyszkolnego Interdyscyplinarnego Konkursu „OMNIBUS”, Który został zorganizowany przez I LO im. J. Kochanowskiego. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas VIII świętochłowickich szkół, a patronat honorowy objął pan Daniel Beger, Prezydent Miasta Świętochłowice. Głównym założeniem imprezy było rozwijanie interdyscyplinarnych umiejętności łączenia wiedzy i praktyki, z różnych dziedzin naukowych. Zakres materiału obejmował wiedzę z przedmiotów takich jak: język polski, matematyka, biologia, chemia, fizyka, geografia, historia, informatyka, plastyka, technika oraz wiedza o społeczeństwie. Po rozwiązaniu testu ósmoklasiści otrzymali słodki poczęstunek. Następnie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w krótkich warsztatach, związanych z profilami klas szkoły średniej.

Do finału, który odbędzie się 28 marca zakwalifikowali się:

Szymon Ł. kl. VIIIa

Julia S. kl VIIIb

Piotr M. kl. VIIIb

Życzymy powodzenia w finale.